بخش دوم عکاسی کوبا

توسط tolofilmblog در عکاسی بدون دیدگاه

بخش دوم نکات عکاسی از کوبا

 

اخیراً ، نیمه اول نکات خود را برای عکس گرفتن از زیبایی هایی که کوبا ارائه می دهد به اشتراک گذاشتیم. برای یادآوری ، نکته اول این بود که شما بند گردن دوربین را در نظر گرفته اید تا بتوانید دوربین خود را راحت تر انجام دهید و در عین حال به شما کمک می کند تا در محیط اطراف خود هم آمیخته باشید (و مانند گردشگر کمتری به نظر برسید). در مرحله بعد ، ما با آزمایش فاصله های کانونی مختلف ، به شما امکان می دهیم تا بر روی موضوعات خاص متمرکز شوید ، برخلاف فقط عکاسی گسترده که یک تمایل معمول و قابل درک است. شاید مجبور شوید زوایای مختلفی را در نظر بگیرید تا بینندگان خود را با توجه به موارد منحصر به فرد تر موضوع خود را ارائه دهید. در حال حاضر ، ما با مجموعه نکات بعدی به شما کمک می کنیم تا از این عکسبرداری در این کشور شگفت انگیز نهایت استفاده را ببرید.

 

کار از طریق سد زبان

بسیاری از آنچه تاکنون نوشتیم ، ممکن است توصیه‌های ما را برای عدم تعامل با مردم طعم دهد ، اما این نمی تواند از قصد ما دورتر باشد. در حقیقت ، برخی از تجربه های بسیار ارزشمند و غنی تر از کوبا به واسطه تعامل ما است تلاش برای برقراری ارتباط با افراد اطراف خود غافل نکنید.  اگر خبری از زبان مادری کشور که در آن بازدید  می کنید مسلماً صادق نیست. در مورد کوبا ، این زبان اسپانیایی است. با این حال ، حتی اگر شما با این زبان خیلی راحت هستید ، تعدادی لهجه ، اصطلاحات و لهجه های منطقه ای وجود دارند که هنوز هم می توانند مکالمه را تا حدودی چالش برانگیز کنند. ما درک اسپانیایی بسیار لعنتی و شکسته ای داریم. اصولاً ، هرچه مغز ما بتواند از روزهای دبیرستان کلاس اسپانیایی ما جمع شود همان چیزی است که الان با آن کار می کنیم.

 

 

دلایل زیادی وجود دارد – بسیاری از آنها کاملاً واضح است – به همین دلیل امکان برقراری ارتباط بسیار مهم است. شاید شما نیاز به سؤال دارید که نزدیکترین حمام کجاست (¿dónde está el baño؟) یا باید بپرسید که آن بطری آب چقدر است (¿Cuánto cuesta una botella de aqua؟). و – احتمالاً کاربردی ترین – شما دوست دارید از آن پیرزن فتوژنتیک سؤال کنید که آیا صحیح است که از او عکس بگیرید (Perdóname. ¿Puedo tomar su foto؟)

در تجربه ما در تلاش برای شروع گفتگو با مردم کوبا ، همه آنها فوق العاده لطف و مهربان برای کمک به ایجاد شکاف در زبان بودند. در حقیقت موارد بسیاری وجود داشت که فردی که ما با آنها صحبت می کردیم دست انگلیسی خود را امتحان کرد و ناگهان ، ما در حال گفتگو بودیم! در برخی موارد ، من حتی سعی نکردم دوربین خود را بالا ببرم. ما با یک لبخند و ساده شروع می کنیم ¡Hola amigo! یا Buenos días یا مورد علاقه جدید ما ، دوست “بتسی” ، “¿Como va la cosa؟” در پایان ، درخواست برای گرفتن عکسشان بسیار آسان و یک لذت متقابل بود. که مرا به نکته بعدی منتقل می کند.

بخش دوم عکاسی کوبا

 

عکس را بعد از گرفتن آن نشان دهید

گرفتن عکس از یک شخص می تواند یک تجربه عصبی باشد ، به خصوص برای موضوع و به خصوص اگر سوژه شما متوجه شود که عکسی از آنها گرفته اید. سناریویی را تصور کنید که محلی در خارج از خانه خود در آنجا زندگی می کند و زندگی خود را در آنجا سپری می کند ، وقتی از جایی دیگر عده ای از غریبه ها دوربینی را به سمت آنها نشان می دهند ، عکس می گیرند و بعد از آن دور می شوند. شما می توانید طیف وسیعی از احساساتی را که این فرد می تواند احساس کند تصور کنید ، به همین دلیل درگیر کردن آنها در مکالمه بسیار مهم است.

با این حال ، ما همچنین می فهمیم که شرایط بسیاری وجود دارد که می تواند شما را از داشتن آن فرصت قبل از گرفتن عکس مانع کند. شاید لحظه ای تغییر می کرد یا در کل از بین می رفت. این جایی است که نشان دادن عکس به سوژه شما پس از عکس گرفتن ، می تواند خیلی طولانی پیش برود. با آرامش به فرد نزدیک شوید ، با لطف از آنها تشکر کنید (muchas gracias) و سپس عکس را در پشت LCD خود به آنها نشان دهید. احتمالاً برای عکس گرفتن از آنها با تعارفهایی مانند “چقدر خوش تیپ” (gu que guapo!) یا “چه زیبا!” (¡que bonita!) احتمالاً امتیاز بیشتری به دست می آورید. به احتمال زیاد غیر از این ، شما از آنها خنده می گیرید و از همه مهمتر ، این نکته را تقویت خواهید کرد که گرفتن عکس آنها توسط یک غریبه کاملاً مثبت می تواند یک تجربه مثبت باشد. به نوعی ، شما آن را برای همه عکاسان آینده که با قدم های شما قدم می زنند ، می پردازید.

بدون اینکه به جزئیات بیش از حد بپردازیم ، به راحتی می توان گفت که تقریباً در مورد هر شهروند کوبایی که با آنها ملاقات کردیم ، در شرایط فقیرنشین زندگی می کردند. اکنون می دانم که آرمان رژیم سوسیالیستی باید از چنین مواردی جلوگیری کند ، اما واقعیت تقریباً همیشه با هواپیمای متفاوت از ایده آل عمل می کند و کوبا نیز از این قاعده مستثنی نیست . به طور متوسط ​​، هر شخص تقریبا 40 دلار در ماه درآمد دارد ، که تقریباً غیرقابل تصور برای زندگی کردن دشوار است.

 

 

نمی توانم تعداد دفعاتی را که توسط یک غریبه برای برخی از پول درخواست کردیم ، شروع به شمارش کنیم. این امر به ویژه در مناطق توریستی هاوانا و تقریباً در کلیه ترینیداد صادق بود. اعتراف می کنم که تا پایان مدت اقامت ، ما بیشتر از وکالت حساس شده ایم و مشکلی نداشتیم که بگوییم پول برای دادن نداریم (Lo siento. No tengo nada de dinero). اینگونه نیست که ما مخالف کمک کردن به کسی هستیم که با تغییر حساب های رایگان یا لوایح کوچک به آنها کمک می کنیم. ما صرفاً ترجیح می دهیم تجربه ای را برای پول خود مبادله کنیم.

به عنوان مثال ، در یکی از اولین روزهایی که این گروه در حوالی هاوانای قدیم سرگردان بودند ، ما به سه مرد رسیدیم که  در کنار یک ساختمان نشسته اند و همه ما شروع به صحبت کردن کردیم. بعد از چند دقیقه ، باید 10 نفر از ما – سه کوبایی و هفت آمریکایی – درباره طیف گسترده ای از موضوعات صحبت کنند. تجربه فوق العاده بود! ما خندیدیم و صحبت کردیم که همه ما از انتخابات آینده ریاست جمهوری وحشتناک هستیم.

بخش دوم عکاسی کوبا

 

ما در مورد چگونگی خوشحالی آنها از دیدن ایرانی های بیشتری که از آنها بازدید می کردند ، یاد گرفتیم. و ، به طور طبیعی ، ما یک دسته عکس گرفتیم. خلاصه اینکه پیوند زدیم. وقتی کارمان تمام شد ، همه ما به طور غریزی و جمعی تکه ای از اسکناس ها را جمع کردیم تا به آنها بدهیم. این روش ما برای نشان دادن قدردانی ما از قدرتمندترین راهی بود که ممکن بود. از آن روبرو ، ما این نوع معاملات را با هر کسی که تجربه کسب کردم تکرار کردیم و نمی توانستیم خوشحال تر از این کار باشیم.

سفر به کشورهای جدید می تواند اعتیاد آور باشد و کاملاً پاداش دهنده باشد. اگر یک چیز وجود دارد که در طول سفرهایمان به همان اندازه مهم تقویت می شود ، برقراری ارتباط انسانی بدون در نظر گرفتن زبان ، فرهنگ یا وضعیت اجتماعی است. وقتی این کار را فراموش کردیم ، تنها کاری که باید انجام دهم این است که خودمان را در کفش های شخص دیگر قرار دهیم. واقعیت می تواند خیلی سریع در آن نقطه قرار بگیرد و از آن آگاهی ، درک ، شفقت و تشنگی برای درک بیشتر پرورش می یابد. امیدوارم این نکات کمک کند تا شما را برای سفر خود به کوبا یا هر جای دیگر جهان آماده کند.

در آخر باید به این نکته توجه داشته باشید که کشور زیبایی مثل کوبا مناطق و لوکیشن بسیار جذابی برای عکاسی دارد لذا سعی کنید مدت زمان زیادی را در این کشور بمانید . کوبا پر است از جاذبه های تاریخی ، فرنگی و هنری ، مردمان فقیری دارد ولی گشاده رو و با امید و انرژی . سالیانه کوبانه میزبانه صدها هزار توریست به این کشور است . عکاسی کردن از کوبا در انسان حس آرامش و زندگی را جاری می سازد . در کوبا شرکت های ساخت تیزرهای تبلیغاتی ، عکاسی تبلیغاتی ، کمپانی های فیلمسازی نیر مشغول به کار هستند و خیلی از شرکت های ساخت تیزرهای تبلیغاتی بعضی از کارهای خود را در کوبا فیلمبرداری می کنند.

در ساخت تیزرهای تبلیغاتی لوکیشن های جذاب و سرسبز کمک شایانی به جذابیت آن می کند و کارگردانان و سناریست هایی که در نزدیکی کشور کوبا زندگی می کنند خیلی تمایل به این دارند که تا در این کشور کار بکنند . استفاده از دوربین های پیشرفته دیجیتالی با لنزهایی با عمق های میدان مختلف می توان برای شما تجربه یک سفر کاری و هنری خوبی را به ارمفان بیاورد . پس اگر دوست دارید که هم عکس های جذاب و هم سفری دلنیشین را داشته باشید پیشنهاد می کنیم که به کشور کوبا سفر کنید و از همه ی جاذبه ها و مناظر دیدنی آن لذت ببرید .