بخش دوم نقد فیلم آلیتا

توسط tolofilmblog در فیلمسازی بدون دیدگاه

بخش دوم نقد فیلم آلیتا ، فرشته نبرد

 

عملکرد این فیلم به ویژه در سه بعدی فوق العاده است ، جایی که مسابقات اتومبیلرانی و صحنه های جنگ ، توپ و همه نوع سلاح های شرور را به بینندگان نشان می دهد. کارگردان رابرت رودریگز که کارگردان فیلم های بزرگی چون  (ال ماریاچی ، جاسوسی کودکان ، سین سیتی) کارهای بسیار خوبی را با نبردهای تحت سلطه CGI انجام می دهد ، زیبایی های انیمیشن و سایبرپانک فیلم را زنده می کند و با بهره گیری از خیالات غیر مترقبه سایبورگ می تواند اجرا کند. کاراکترهایی مثل نعشیان (انگار اگزا گونزالز) که دارای عملکرد بدن است ، به سختی انسانی هستند: وقتی گوشه گیر شد ، نیسیانا به سمت بالا می جهد ، زاویه اندام خود را می پیچد و خودش را به سمت یک کوچه می چسباند ، و مانند گربه در آلیتا می لرزد. در یک نبرد مخصوصاً هیجان انگیز و غافلگیرکننده ، آلیتا از طریق یک چرخه زنجیره ای در گرویشکا می چرخد. همچنین یک نزاع دیدنی در یک نوار شکارچی فضایی وجود دارد که به شما امکان می دهد تا طیف گسترده ای از شخصیت های جزئی مهارت های خود را نشان دهند ، از جمله گاوچران – مکینتاش (جف فای) و بسته سگ های سایبورگ.

 

تصاویر در آلیتا فرشته نبرد

تصاویر ظریف تر نیز به همین ترتیب قابل توجه است. سایبرنتیک فقط برای قاتلان و ورزشکاران دنیای آلیتا نیست، دیدن انواع تکنولوژی قابل توجه است و اینکه چقدر خوب فیلمسازان آن را در یک شهر چند فرهنگی شلوغ ادغام می کنند ، به روشی ساده به عنوان یک نوازنده خیابانی که گیتار مضاعف را با سه بازو می نوازد.

زیبایی بی سیم به انیمیشن قلب در معرض آلیتا وجود دارد ، به طور همزمان خون را به مغز او می ریزد و یک مایع آبی نامشخص در قسمت سایبورگ او. در حالی که در استعاره های فیلم کاملاً چیز ظریف و مطلوبی در مورد تحرک اجتماعی رو به بالا و طبقه بندی طبقه وجود ندارد ، ظریف بودن آن وجود دارد که بتواند در بدن شما راحت باشد ، هرچه از آن بدن ساخته شده باشد ، و اختلافات اجتناب ناپذیری که از برجستگی آن به وجود می آید، فناوری سایبرنتیک است. وقتی یکی از دوستان هوگو نسبت به دوست دختر جدید خود شک و تردید نشان می دهد ، شکایت اصلی او این است که او به عنوان “بدن سخت” نیست.

نکات مربوط به هویت آلیتا ، فتنه در زالم و اتفاقاتی که منجر به سقوط سایر شهرها شد در مقایسه با زمان آلیتا با هوگو بسیار کمرنگ و ناامیدکننده است. مراقبت از توصیه های عمومی وی در مورد درست ماندن در رویاهای خود و یا در مورد معرفی آلیتا با شکلات ، هنگامی که به بهای دعوا در ماه و سربازان نخبه مریخ در فضا می رسد ، سخت است. دلیل ناچیز بودن جزئیات در نتیجه گیری ناخوشایند فیلم مشخص می شود ، که به معنای تنظیم دنباله است. پایان آن به طرز عجیبی شبیه به Eragon سال 2006 است و با آشکار ساختن بازیگر بزرگ با بازی در نقش اصلی شرور سعی در ایجاد هیجان دارد. اما اراگون ناامید کننده مالی در ایالات متحده بود ، این عاقبت هرگز انجام نشد و جان ملکوویچ هرگز در بازی کینگ گالباسیکس هرگز نیامد.

 

 

آلیتا فرشته نبرد یک فیلم بسیار قوی تر است ، بنابراین به احتمال زیاد می توانید عنوان حق رای خود را پیدا کنید. اما این شرم آور است که فیلم به تنهایی نمی ایستد ، با داستانی به همان اندازه خلاقانه و جذاب به عنوان تنظیمات آن.

 

ماجرای آلیتا فرشته نبرد

بخش دوم نقد فیلم آلیتا

“ALITA: BATTLE ANGEL” یک ماجراجویی علمی – تخیلی به کارگردانی رابرت رودریگز است. جیمز کامرون در صندلی نویسندگی و تهیه کنندگی است. روزا سالازار به عنوان آلیتا در صدرنشینی قرار دارد و او با کریستوف والتز ، جنیفر کانلی ، ماهرشالا علی و اد اسکین بازیگر خوبی برای این فیلم است. خلاصه داستان این فیلم متراکم است. به طور خلاصه ، در آینده صدها سال است، فناوری سایبورگ و انسانها با هم همدرد هستند. این عصر ناامیدی برای کسانی که در شهر آهن واقع شده اند ، و سن لوکس برای کسانی که در شهر شناور Tiphares هستند. پزشک در حالی که از قسمت های نجات غافلگیری می کند ، یک سایبورگ زن جدا شده را پیدا می کند. او را به زندگی بازمی گرداند و او باید کشف کند که او کیست و از کجا آمده است. او همچنین یاد خواهد گرفت که یک جنگجو بسیار مهلک می تواند تعادل آهنین سیتی را تغییر دهد ، برای ناامیدی برای خاتمه بخشیدن.

این فیلم ترکیبی از چهار ورودی اول در سریال مانگا یوکیتو کیشیرو است و داستان های زمینی زیادی را در بر می گیرد. این فیلم با یک گفتگوی پر از نمایش در سراسر جهان در یک تن از ساختمان های جهانی متصل می شود ، اما به هیچ وجه مزاحم نبود. ممکن است برخی از مورخان داستانهای علمی این واقعیت را دوست نداشته باشند که این داستان در لایه های جهان واقع نشده است. ما در حالی که تماشا می کردیم به طور مداوم احساس کردیم که گرفتار چیزها هستیم. به علاوه ، با یک تحویل خوب از کسانی که ، چه زمانی ، چرا و از کجا می توانیم به نقاط ضعف دست پیدا کنیم ، می توانیم ارتباط بسیاری از صحنه ها و همچنین وزن و احساسات عاطفی و پویایی روابط مختلف را درک کنیم.

این فیلم یک حماسه علمی-تخیلی گسترده است. اما این همچنین یک داستان است. این یک داستان عاشقانه و همچنین سایه های یک رمان جوان برای آن است. (برای مطالعه نمایشنامه های معروف کلیلک کنید ) همه این عناصر به خوبی با هم و حتی توجه خاصی که به آنها داده شده بود ، ساخته شده اند تا هر یک از آنها بتوانند ماده را با ما طنین انداز کنند. همه آنها قوس خود را داشتند که به شخصیت اصلی پیوند می خورد و رشد در او شاهد شهادت بخش بود. عشقی که او نسبت به آن مرد که چشمش را گرفته بود احساس کرد با بی گناهی دلگرم کننده احساس صمیمیت می کند. این پویایی های داستان همه در طیف مضامین تم های علمی تخیلی کشیده شده اند تا به یک تجربه سینمایی منجر شود. موردی که کاملاً باید در صفحه بزرگ دیده شود.

به طور کلی کارهای فنی فوق العاده بود. یک قاب وجود ندارد که به زیبایی ساخته نشده باشد. این فیلم به همان اندازه غوطه ور بود که ما می توانیم بخاطر بسپاریم ، و برای دو ساعت این کار چشم هایم را با یک جشن واقعی بدون توقف از تصاویر دیدنی خیره کننده کرد. طراحی کاراکترها دقیق و تخیل بود. هر قطعه با مدل سازی پیچیده بی نقص بود. مناظر و بک گراند بسیار غنی از عمق بودند. بافتهای سنگین خیابانهای شهر ، ظرافت این فناوری و همچنین ناراحتی های آن را به خود جلب می کند. نورپردازی و پالت رنگی حالات مختلف ، لحن احساسی و همچنین دنیای آینده اندیشمندانه را به خود جلب می کند. همه اینها باعث شده این فیلم از ابتدا تا انتها انفجار کامل داشته باشد.

 

 

آلیتا فرشته نبرد یک فیلم 3 بعدی

بخش دوم نقد فیلم آلیتا

عنصر 3 بعدی به این یکی نیز شگفت انگیز بود. ما با فیلم های 3 بعدی صادقانه برخورد کردایم و از دست داده ایم ، اما وقتی درست انجام شد واقعاً از احساس اینکه به داستان کشیده می شویم لذت می بریم، زیرا بهترین استفاده از IMAX 3-D بود که می توانیم برای سالها به خاطر بسپاریم. این فیلم واقعاً زنده شد و حتی بدون این ویژگی اضافه شده ، این هنوز یک داستان پرماجرا غریب است که می تواند شما را به یک هیجان سوار کند. اما استفاده از عینک چیزی است که به نظر ما این فیلم را به یک تجربه عالی تبدیل می کند. فراموش نکنید که شما در حال تماشای یک فیلم 3 بعدی هستید زیرا همه چیز دائماً از روی صفحه نمایش و مخاطبان در حال ریختن است. هر قطعه با عمق چشمگیر لایه بندی شده است و اگر به عینک توجه ندارید ، ما آن را به شدت توصیه می کنیم تا ببینید چه چیزی این فیلم می تواند بصری ارائه دهد.

کار فیلمبرداری برتر از خط بود. به زحمت اجازه داد تا احساسات و کاریزمای عملکرد سرب درخشش پیدا کنند. روزا سالازار با صداقت فرمانروایی صفحه را انجام داد. او دامنه مورد نیاز احساسات را با زایمان طبیعی به تصرف خود درآورد و مانند رباتی بسیار انسانی، چیزی که شما  از یک سایبورگ پیشرفته انتظار دارید خلق کرد. کریستوف والتز عالی بود. او آرام ، خونسرد و در همه زمان ها جمع شده بود و برای این نقش عالی بود. او همچنین با سالازار شیمی گرم و طبیعی داشت که صحنه های آنها را بسیار جذاب تر می کرد.

اکسپرس کلمه خوبی است که باید هنگام توصیف داستان نیز استفاده شود. در بیشتر مواقع مانند روایت گلوله ای احساس می شد. مسلماً ما آنچه را که به ما گفت دوست داشتم. اما همچنین احساس می شد چیزهای بیشتری برای گفتن وجود دارد. اتفاقات خیلی سریع در کل این فیلم اتفاق می افتد. روابط در حال توسعه هستند ، رویدادها و آشکار شدن ، و موقعیت ها دائما در حال پیشرفت هستند. این نمایش کار بزرگی را برای نگه داشتن سرعت بیننده انجام می دهد. اما در همان زمان ، بخشهایی وجود داشتند که به نظر می رسد می توان مقادیر قابل توجهی از داستان را بین مواردی که روی صفحه می بینیم ، بیان کرد. این برای ما مانع این فیلم نشد ، در درجه اول به دلیل این که یک ماجراجویی خوب ساخته و دارای سکانس های شدید و بی پایان بود. بنابراین ، با بسیاری از مثبت های دیگر در گوشه و کنار آن که مرا درگیر و در صندلی خود قرار داده بود ، ما بدون در نظر گرفتن سرمایه زیاد کاملاً سرمایه گذاری کردیم.

 

 

این فیلم مطمئناً موردی نبود از سبک بودن ماده ، هرچند که ماده کمی بیشتر در آن پاشیده می شد خوب بود. ما از آنچه که این فیلم به ما بخشید ، کاملاً لذت بردیم و با وجود آنکه به نمایش درآمد ، اما هنوز هم جذابیت علمی تخیلی مدرسه قدیمی را که دوست داشتیم ، ضبط کرد. می توانست تاریک تر و اکتشافی تر در درون خود داستان باشد. اما فکر می کنم این فیلم یک موقعیت میانه خوبی پیدا کرده است که می تواند آن را پر مصرف کند و مخاطب بسیار وسیع تری برای آن جذاب کند زیرا این یک فیلم خیره کننده است و آنهایی هم ارزان نمی آیند.