تیزر تبلیغاتی چیست
15
آوریل

تیزر تبلیغاتی چیست

تیزر تبلیغاتی چیست ؟

در عصر جدید تبلیغات به عنوان مایه اصلی در آگاهی، ترغیب و علاقه مشتریان نسبت به محصولات، انواع برند ، کارخانجات و شرکت ها و دفاتر خدماتی می باشد .

ادیت کننده معنی اصلی تیزر می باشد ، اصولا به واکنشی گفته می شود که با کامل نشان ندادن یا کامل نگفتن ، در افراد حس جستجوگری ایجاد می نماید .

فرض کنید تصویری می بینید که مشخص نمی کند چه برندی ، چه شرکتی و یا با چه محصولی طرف هستید ، پیغامی در حال انتغال است اما معنی اش را نمی فهمید . سوال های مختلفی برایتان پیش می آید از قبیل اینکه محصولی قرار است بفروش برسد ؟ فیلم خاصی معرفی شود ، اصلا چه چیزی دارد تبلیغ می شود و شاید ده ها پرسش دیگر ، شما وارد قسمتی شده اید که حس جستجوگری برایتان رخ داده است و با خود می گویید که اگهی تبلیغی که دیدید به چه چیزی مربوط است .

 

تعریف تبلیغات

به طور کلی به این مفهوم است که شما بتوانید با فیلم کوتاه ، کلیپ ، صوت یا خدمات چاپی ، مالتی مدیا و… جلب توجه مردم به کار و کاسبی به منظور فروش بهتر محصول و خدمات ، در اصل تبلیغات باعث این می شود که محصول ، اجناس و خدماتتان مشتری های فعلی و فی نفصه را برایتان پدید آورد.

مطلع کردن مشتری از محصول یا خدماتتان

قانع کردن مشتری برای اینکه خدمات و محصولات کارخانه ، شرکت ، دفتر و … شما نیازهایشان را ارضا می کند

مشتری را مجاب می کنید که به خدمات یا محصولتان نیاز اصلی دارند .

صحت اعتبار شرکتتان

پرده برداری از خدمت ها و محصولات نوین

استحکام پیام فروشنده

ایجاد انگیزه برای مصرف کنندگان به دنبال کردن شما اینکه حس جستجوگری و اینکه بخواهند اطلاعات کامل تری را راجع به محصول و شرکت به دست آورند ، نمونه ای درخواست بدهند ، ثبت سفارش بدهند و …

کشش خریداران به کارو کاسبی شما

هدف های اصلی که در تبلیغات هست باید در طرح کار و کاسبتان از قبل مشخص باشد ، برای نمونه گاهی شما برای رسیدن به مقدار معینی از رشد فروش و و اینجاد انگیزه مشتریان یا دنبال کننده های وب سایت یا صفحات اینستاگرام و تلگرام و … ، برند سازی های مختلف به مفهوم توانایی شناخت نیاز به این داردی که اعتبارتان در نظر مصرف کننده بیشتر شود . هدف های تبلیغات بسته به بازار و صنعت هایی که در آن هستید فرق دارد .

 

 

مراحل اصلی ساخت تیزر تبلیغاتی به شرح زیر است 

تیزر تبلیغاتی چیست

 

  • پیش تولید : به مقدمات کار که شامل کسب اطلاعات کامل از سفارش دهنده ی تیزر ، بازید از لوکیشن ها و دیدن محصولات ، صحبت با مدیر عامل و کارشناسان شرکت ، ارائه ی سناریو از طرف سازنده ی تیزر ، جمع آوری گروه سازنده و برنامه ریزی دقیق برای شروع کار
  • تولید : مراحل فیلمبرداری و عکاسی و .. از لوکیشن ها ، کارخانه ، شرکت و هر چیزی که از قبل در مرحله ی پیش تولید در نظر گرفته شده است را باید در مرحله ی تولید به بهترین نحو ممکن انجام داد.
  • پس تولید : زمانی که کار تولید به پایان می رسد مهمترین بخش پس تولید است که شروع به تدوین ، انجام جلوه های ویژه ، اصلاح رنگ و نور و قاب و صداگذاری می باشد تا حدود زیادی می توان در مرحله ی پس تولید اشتباهاتی که اگر در پیش تولید و تولید شده است را جبران کرد اما لزوما کار درستی نیست و باید در مرحله ی پیش تولید و تولید کار به بهترین نحو ممکن انجام شود.

 

فاکتورهای مهم برای بهرمندی یک تیزر چیست ؟

  • داشتن استراتژی یا عرضه و منتقل کردن پیام در تبلیغ
  • خلاقیت در نشان دادن پیام در تبلیغ
  • چگونه اجرا کردن کار

 

به چه تیزری، تیزر تبلیغاتی خوب گفته می شود 

دادن کامل ترین و جذاب ترین ایده های نوآورانه که ایجاد فهم در ذهن و فکر مشتری می کند .

نمایش دادن قشنگی های دیداری و شنیداری که که به سلیقه و دید مشتری نزدیک می باشد .

فهمیدن ذهن و خواندن فکر مشتری و نمایش ایده هایی برای منتقل کردن پیام تبلیغ به طوری که از فیلتر ذهنی مشتری رد شود .

دانستن نیاز ، خواسته و هدف بیننده و هدف گزاری کردن بر این اساس

ایده و سناریو کامل و قدرمتند  که هم راستا به هدف های تیزر است .

بهره گیری از حرفه ای ها و نفرات متخصص و توانمند برای ساخت تیزر مانند کارگردان ( مطالب مفید راجع به اصول کارگردانی ) ، نویسنده ، طراح ، مدیر فیلمبرداری ، گروه صدا و تولید ، تدوین گر و متخصص جلوه های ویژه

ساختن موسیقی مناسب یا انتخاب موسیقی درست و دقیق بر روی کار

پخش با زمینۀ تبلیغاتی در رسانه های تصویری عمومی و تخصصی

استفاده از تیزر فیلم ها به عنوان کاتالوگ های الکترونیکی جهت معرفی خدمات  و محصولات سازمان

تولید و ساخت فیلم جهت ارائه گزارش عملکرد سازمان یا شرکت

پخش فیلم در مانیتورهای تبلیغاتی سطح شهرها بررای تبلیغات مربوط به برند ها و خدمات

 

تیزر تبلیغاتی چیست

 

کلیدی ترین و مهمترین ویژگی ها در ساخت تیزرهای تبلیغاتی

داشتن ایده و نگاه نوآورانه و پر از مفهوم : باید همه ی جنبه های زیباشناسانه مورد نظر در ساخت تیزر در نظر گرفته و عملی شود .

قشنگی و گیرایی های شنیداری و بصری : باید همه ی جنبه های زیباشناسانه مورد توقع به طور واقعی عمل شود .

سرعت کار : زمان انجام تیزر ، سرمایه ی مناسب برای ساخت و پخش در کوتاه ترین زمان ممکن

در نظر گرفتن مخاطبین : باید همه ی نیازهای مخاطب اعم از ذهنی و فکری و ادارکی در نظر گرفته شود .

 

تیزرهای تبلیغاتی در کجا استفاده می شود ؟

  • در نمایشگاه ها و سمینارها فیلم ها بر روی نمایشگرهای تصویری پخش می شود .
  • برای پخش در تالارها ، هتل ها ، مهمانی های بزرگ و …
  • برای ساخت فیلم های آموزشی
  • در سالن های انتظار و در قسمت هایی که نیاز به استراحت در مکان ، شرکت ، سازمان و … می باشد.

 

گام های اصلی برای ساخت تیزر تبلیغاتی

(1) مورد مهمی که باید رعایت شود متن سناریو با موضوعی که انتخاب کردیم ارتباط داشته باشد ، لازمه این است که حس های جستجوگری مردم را برانیگرد و اجبار به فکر کردن داشته باشند . متن باید جذاب و کامل باشد تا بیننده در آخر تیزر هشیار باشد ، یک تیزر تبلیغاتی نباید تایم زیادی داشته باشد و اصولا باید در کوتاه ترین زمان بیشترین حرف ممکن را بتواند انتقال دهد . در آخر کار ببینده باید حس بهتری را در خود داشته باشد .

(2) انتخاب درست یک گوینده یا نریشن گو برای تیزر بسیار مهم است . گاهی یک کاراکتر کارتونی مثلا یک حیوان بامزه ، یک مردی که حجم زیادی مو دارد که لباس زنانه پوشیده یا یک زن زیبا در لباس آدم فضایی ها ، از پس این کار ها بر می آیند . ترکیب هایی از دو ویژگی ظاهرا متناقض دیدها را بیشتر به سمت خود جذب می کند . اگر یک فرد معروف این ترفند ها را انجام دهد بهتر است اما هم اگر نشد فردی که از لحاض چهره و اندام جذاب باشد پیدا کنید ، انتخاب درست لباس و گریم مناسب کمک زاید می نماید مثلا وقتی می خواید تبلیغ یک خمیر دندان خوب را بکنید باید شخصی را انتخاب کنید که دندان هایش به طور طبیعی برق می زند .

تیزر تبلیغاتی چیست

 

(3) سعی کنید در ساخت تیزر از برای بهتر دیده شدن کار دست به اقدامات مختلفی بزنید به طو مثال تصاویر مختلف یا کارتون های دیگر را به تلیبغ خود اضافه کنید تا جذابت های بیشتری را خلق کنید . اطمنیان داشته باشید که رسانه ی تدوین شده حرف ها و پیام هایتان را کامل تر و به هدف اصلیتان انرژِی می دهد . به طور مثال انیمشن وایت برد این انیمشن که با مداد نقاشی شده به خلق یک دختر ورزشکار که در زمینه ی کیک بوکسینگ مشغول است را نمایش می دهد که با صدای گوینده ی عالی خانمی که شخصیت نقاشی را بیان می کند و به تصاویرمان قدرت زیادی می بخشد . در این جا از ترفندی استفاده شده چونکه در شروع انیمیشن لباش ورزشی کیک بوکسینگ کاراکتر نقاشی را نپوشیده ، در پایان انیمیشن می بینم که آن را به تن کرده  و در زمینه ی کش بافی و رها کردن ضربه درجه یک سخن می گوید . این حرکت ها باعث این مشود خبر خلق این کاراکتر ها کامل تر و دقیق تر نشان داده شود .

(4) میشه سعی تان بر این باشد که لوگوی محصول را بر روی خود تیزر بگذارید . لازم است که شما بهتری کار را انجام دهید . سایت هایی مثل یوتیوب و .. پایان فیلم را نمایش نمی دهند به جایش پیشنهاد ها و آفرهای ویدیویی دیگر را به نمایش می گذارند. اطمینان کامل را داشته باشید که لوگو ، شناسه اینترنتی ، شماره تماس و هر اطلاعات دیگری را که لازم دارید بیننده ببیند حداقل برای زمان کوتاهی بر روی صفحه به نمایش گذاشته شود . یک دلیل دیگر هم این است که دیگر رقبا و شرکت های دیگر نتوانند از قسمت هایی از تیزرتان استفاده کنند و با برعلیه شما تبلیغی تخبریبی کار کنند . پس داشتن لوگو بر روی کلیپ و تیزتان بسیار مهم و ضروری است .

(5) تیزر ، کبیپ یا ویدئو را پروموت کنید شاید زمان آن رسیده باشد که ویدئو را هر جایی که می خواهید در فضای مجازی به اشتراک بگذارید . در سایت ها ، فیسبوک ، ایسنتاگرام ، گروه ها و کانال های تلگرامی ، واتس آپ و هر جا و مکانی که میشود تبلیغاتتان را ارائه بدهید .

 

پیشنهاد می کنم برای اطلاعات بیشتر از این صفحه بازدید نمایید: تیزر تبلیغاتی چگونه ساخته می شود؟