عکاسی از کوبا

توسط tolofilmblog در عکاسی بدون دیدگاه

نکاتی برای عکاسی از کوبا (بخش اول)

 

یکی از کشورهای مورد علاقه مردم دنیا برای بازدید ، کوبا است. پوند برای پوند ، آن کشور فرهنگ و زیبایی زیادی را ارائه می دهد، به خصوص وقتی که از عکاسی در سفر استفاده می شود. این کشوری است که به هر یک از این پنج حواس توجه می کند ، و چیزهای زیادی در این زمینه وجود دارد که می تواند بسیار پرتحرک باشد. به همین دلیل می خواهیم این نکات سفر را با شما در میان بگذاریم تا در نظر بگیرید که آیا خودتان این فرصت عالی را برای بازدید از کوبا پیدا کرده اید. اینها همان مفاهیمی هستند که هر بار که کادوی خود را به خصوص با هدف عکس می گذاشتیم در ذهنمان حفظ می کردیم. توجه به این نکته نیز حائز اهمیت است که بسیاری از این نکات منحصر به کوبا نیستند و می توانند در سراسر جهان برای عکس های خیابانی و مسافرتی اعمال شوند.

ما همچنین می توانیم قسمت های جدیدی از نکات مربوط به کوبا را در قسمت دوم این مقاله ارائه دهیم ، پس با ما همراه باشید!بخواهیم مقداری راجع به کوبا برایتان بگوییم است است که کوبا یا همان جمهوری کوبا از مجمع الجزایری در دریای کارائیب تشکیل شده و پایتخت آن شهر هاوانا است . در سال هزار و چهار صد و نود و دو میلادی کریستوف کلمب  جریزه ای را کشف کرد که بعد ها نام آن را کوبا گذاشت . در سال 1511 اولین اقامت گاه هایی توسط مردمان اسپانیایی ساخته شده  . اسپانیایی ها بیش از 100 هزار نفر از مردمان بومی آن جا را به بردگی گرفتند و دین مسیحیت را در آن ها ترویج دادند . از این برده ها در جستجوی معادن طلا استفاده کردند و هزاران کیلو طلا از معادن استخراج کردند.

کوبا تا 400 سال زیر استعمار کشور اسپانیا بود اقتصاد این کشور از طریق کشاورزی ، معادن و صادرات شکر ، قهوه و تنباکو به کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی بود . بر خلاف چیزهایی که ما راجع به کوبا شنیده ایم این کشور به حقوق زنان توجه بسیار زیادی دارد . تعداد خیلی زیادی وکیل ، دانسمند ، مهندسان فنی ، پزشکان ، هنرمندان و … را در این کشور زنان تشکیل می دهند . کوبا از نظر نجات کودکان در رتبه اول فهرست جهانی مادر قرار داد . این کشور با 48 درصد نماینده ی زن بیشترین نماینده را در مجلس دارد . زنان در زمان بارداری 9 ماه حقوق کامل و بعد از زایمان تا 3 ماه مرخصی با 75 درصد حقوق را دریافت می کنند. و  حتی برای زنان بدون سرپرست قبل از تولد فزرندشان خانه ای را به عنوان خانه ی زایمان در اختیارشان قرار می دهد.

اصلی ترین ماده ی معدنی کوبا نیکل است . همچنین کوبا پنجمین تولید کننده ی کبالت تصفیه شده است . 99.8 مردم کوبا با سواد هستند . جمعیتی کمتر از 12 میلیون نفر دارد و مذهب اصلی این مردم کاتولیک است . به علت جزیره ای بودن کوبا آب و هوای بسیار خوب و پر از جنگل و منظره های سرسبز می باشد . موقعیت بسیار مناسب از لحاظ لوکیشنی برای عکاسان و فیلمسازان است . بسیاری از پروژه های بزرگ هالییودی در کوبا فیلمبرداری شده است . یکی از بهترین کشورهایی است که عکاسان علاقه ی زیادی به عکاسی در آن جا دارند .   

عکاسی از کوبا

بند گردن دوربین عکاسی را همیشه همراه داشته باشید 

میدونیم بند گردن اغلب به عنوان یک سیستم پشتیبانی برای برخی از عکاسان حتی فراتر از محافظت آشکار ارائه شده از آن ، در نظر گرفته می شود. راحتی خاصی وجود دارد که دوربین از دور گردنت آویزان باشد یا یک شانه خاموش کند. با این حال ، این نیز ارزش دارد که هدف شما را در نظر بگیرید. هدف اصلی ما هنگام پیاده روی در هاوانا و ترینیداد این بود که زندگی را همانطور که اتفاق افتاد تصرف کنیم ، از راه خارج شویم و یک ناظر ساکت باشیم. داشتن دوربینی که بالا و پایین از گردن ما قرار دارد ، به حفظ آن گمنام کمک زیادی نمی کند. این چیزی است که ما بارها و بارها از سوی برخی از عکاسان همکارمان که در این سفر به ما پیوسته اند ، شاهد بوده ایم. آنها در یک خیابان تصادفی قدم می زدند و هرچه گذشتند ، وقتی دیدند یک دوربین بزرگ در حال عکاسی است  است ، همه متوقف کردند که چه می کنند.

ارزش این را دارد که مخالف تسمه ها نباشیم. در حقیقت کاملاً برعکس. ما عاشق بند دوربین Slide هستم که توسط افراد فوق العاده در Peak Design ساخته شده هسیتم. ما در موارد مناسب خیلی وقت استفاده میکنیم با این حال ، وقتی صحبت از عکاسی خیابانی با احتیاط است ، دوست داریم رویکرد خود را نسبت به نحوه کار با دوربین خود بسیار ساده نگه داریم. تنها لوازم جانبی که از دوربین خود استفاده می کنیم بند دستی به نام کلاچ است که توسط Peak Design نیز ساخته شده است. این بند دستی به ما این امکان را می دهد تا بدون نگرانی در مورد رها شدن تصادفی از دوربین ، دوربین خود را ایمن نگه داریم. بنابراین ، همانطور که در خیابان می رویم ، معمولاً بازویمان را پایین می آوریم و دوربینمان در مقابل پاهایمان یا پشت سرمان استراحت کنیم.

اکنون ، به جای اینكه به جایی كه دوربین ما است توجه داشته باشیم ، می توانیم تمركز براحتی در جهان غیرمترقبه جلویمان بنگریم. وقتی لحظه ای از علاقه را می بینیم ، هیچ مشکلی برای گرفتن دوربین مان وجود ندارد ، زیرا این کار در دست ما است. ما فقط آن را بلند می کنیم ، آهنگسازی و شروع به عکاسی می کنیم. و برای مواقعی که به گرفتن نیاز به استراحت داریم ، فقط دوربین خود را با استفاده از کلیپ Capture به سمت کیف دستی مسنجر روزمره خود می چسبانیم .

عکاسی از کوبا

با فاصله کانونی مختلف آزمایش کنید

این چیزی است در تجربه ما ، عکاسان تمایل دارند به سمت انتهای گسترده تر طیف طول کانونی گرایش پیدا کنند – معمولاً بین 24-24 میلی متر در حال حرکت هستند. اگر هدف شما گرفتن عکس های محیطی – یک شخص یا افراد و عنصر طبیعی آنها باشد ، این یک محدوده شگفت انگیز است. ضرب و شتم به سمت آن ، گاهی جدا کردن فرد از بقیه صحنه دشوار می شود زیرا چیزهای زیادی در این قاب قرار می گیرند. به همین دلیل آزمایش کردن با فاصله کانونی طولانی تر ، جایی بین 70 تا 100 میلی متر ، بسیار مهم است. گذشته از مزایای فشرده سازی لنزها ، شما همچنین یک روش خارق العاده را برای جلب توجه مستقیم به سوژه خود به دست می آورید. جدا کردن موضوع خود از بقیه صحنه بسیار ساده تر می شود. در واقع ، ما طرفدار بزرگی از لنزهای اصلی با فاصله کانونی طولانی تر شده امی. یکی از پرمصرف ترین لنزهای  ما در کوبا Zeiss Batis 1.8 / 85 بود.

استفاده از مسافت های کانونی طولانی تر به ویژه در خیابان هاوانا و ترینیداد به دلیل چقدر شلوغ خیابان ها از اهمیت ویژه ای برخوردار بود. علاوه بر خیابان هایی که با مردم روبرو هستند ، عنکبوت های پرحاشیه سیم های برقی و ارتباطی از همه جا پخش شده بودند. همه این موارد جداسازی یک شخص خاص که در یک لحظه خاص درگیر است ، بسیار چالش برانگیز است. انجام یک لنز با زاویه دید غیرممکن نیست.

 

 

با زوایای مختلف آزمایش کنید

هیچ مشکلی در مورد ضرب و شتم دستگیر کردن یک شخص وجود ندارد. به عبارت دیگر ، شما با آنها روبرو هستید و آنها با لنز دوربین شما روبرو هستند. اگر حدس می زنیم ، می گوییم که بخش عمده ای از عکس های پرتره که تا به حال دیده ایم ، سر به سر گرفته شده است. با این حال ، در تجربه مان ، نکته منفی این دیدگاه مستقیم این است که شما احتمالاً حضور خود را برای موضوع خود معلوم کرده اید. فراموش نکردن از پایان کار یک لنز دشوار است هنگامی که به شما راست اشاره کرده اید. اگر هدف شما این است که جوهره این شخص را ضبط کنید در حالی که آنها از آن آگاه هستند ، ادامه دهید. با این حال ، ما همچنین از شما می خواهیم که موقعیت خود را نسبت به موضوع خود در نظر بگیرید.

هر وقت خودمان را در حال قدم زدن در خیابان های کوبا با بقیه گروه عکاسی که با آن بودیم ، می دیدیم که تقریباً همه آنها به طور پیش فرض موقعیت خود را درست در مقابل یک موضوع قرار می دهند. گذشته از این ، منجر به وجود چندین عکس مشابه توسط عکاسان مختلف ، این احتمال را برای مشاهده زندگی که بطور طبیعی برای افراد محلی (و عکاسان) فراهم می شود ، از بین برد. 

عکاسی از کوبا

ویژن ما این بود که شخصی را که به سادگی زندگی می کند ، با خوشحالی از وجود ما غافل می کردیم ، عکاسی کنیم و هنگامی که نظر و دیدگاه های مختلفی را در نظر می گرفتیم موفقیت بزرگی پیدا کردیم. گذشته از نامرئی بودن بدیهی که می توانید به خودتان بپردازید ، بیشتر گزینه های ترکیبی مختلفی را انتخاب می کنید زیرا مربوط به زوایا ، خطوط پیشرو و نقاط ناپدید کننده است. با این حال ، ما ابراز تأسف نمی کنیم اگر ابراز نکنیم که قطعاً مزایایی برای تصاویر پرتره وجود دارد. اگرچه در گرفتن یک عکس پرتره باید نوعی زمینه را در بر بگیرد تا به زنده ماندن این عکس برای بیننده کمک کند.

 

برای مطالعه بخش دوم کلیک کنید