آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی
14
مه

به طور کلی ساخت تیزر تبلیغاتی در دنیای امروز جایگاه بسیار ویژه و متنوعی پیدا کرده است. چرا می گوییم متنوع؟ به این دلیل که راه های ساخت یک تیزر تبلیغاتی به لحاظ تنوع فرم ها و نرم افزارهایی که به ما کمک می کنند تا یک تیزر تبلیغاتی اختصاصی بسازیم بسیار بالاست. در این مطلب قصد داریم در ابتدا با چند روش و نرم افزار و شیوه های ساخت تیزر تبلیغاتی با هر کدام از آنها آشنا شویم و سپس با هم در مورد مراحل اجرای یک تیزر تبلیغاتی از ابتدا تا تحویل نهایی آشنا شویم.

ساخت تیزر تبلیغاتی با گوشی

امروز گوشی های تلفن همراه به عنوان یکی از مهمترین دارایی های هر انسانی شناخته می شوند. دلیل این موضوع قیمت گوشی تلفن یا ارزش مادی آن نیست. بلکه اهمیت گوشی های موبایل به آسان تر کردن بسیاری از کارها برای انسان امروزی بر میگردد. یکی از کارهای بسیار رایجی که با گوشی تلفن همراه می توان انجام داد، ساخت تیزر تبلیغاتی با تلفن همراه است. هر چه دوربین گوشی قویتر باشد امکان گرفتن تصاویر قویتر و در نهایت تدوین بهتر و گرفتن خروجی بهتر بالاتر می رود. برای ساخت تیزر تبلیغاتی با گوشی کافی است کمی در مورد چگونگی استفاده از دوربین گوشی و برخی برنامه های تدوین تیزر و ویدئو به کمک تلفن همراه تحقیق و البته تمرین کنید.

ساخت تیزر تبلیغاتی با اینشات

حتما تا حالا نام برنامه اینشات را شنیده اید. اینشات یک برنامه پر طرفدار است که به شما امکان ادیت ویدئو ها و عکس هایی که با گوشی گرفته اید را می دهد. به همین منوال شما با کمی آموزش می توانید از برنامه اینشات برای ساخت تیزر تبلیغاتی ارزان و با کیفیت استفاده کنید. کافی است برنامه اینشات را نصب کنید و سپس برای موضوعی که قصد دارید برایش تیزر تبلیغاتی بسازید محتوا جمع آوری کنید. این محتواها از عکس و فیلم های گوشی گرفته تا متن هایی است که احتمالا بخواهید ابتدا و انتهای ویدئو برای کامل تر شدن تیزرتان از آن استفاده کنید. کار با برنامه اینشات بسیار ساده است و با صرف زمانی چند ساعته و تمرین و آزمون و خطا به راحتی می توانید یک تیزر تبلیغاتی دلخواه برای خودتان یا دیگران بسازید.(ساخت تیزر تبلیغاتی با اینشات)

آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی با افتر افکت

شما هر گونه تیزر تبلیغاتی را می توانید با روش های مختلف بسازید. یکی از نرم افزارهای حرفه ای ساخت تیزر تبلیغاتی و با کیفیت افتر افکت است که با وجود خروجی حرفه ای که به شما می دهد اما کار با آن به نسبت راحت تر است. آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی با افتر افکت نیاز به هوش و تمرکز و توجه دارد. شما در افتر افکت قالب های آماده ای برای استفاده در تیزرهای تبلیغاتی و غیره دارید که همین ها به شما این امکان را می دهد که خلاقیت بیشتری بتوانید خرج کنید. افتر افکت یک برنامه جامع است و شروع به کار با آن از طریق آموزش ساده هم امکان پذیر است اما با صرف وقت لازم در یک مدت زمان کوتاه از شما یک تدوینگر حرفه ای می سازد که می توانید انواع تیزرهای تبلیغاتی حرفه ای را با افتر افکت بسازید.

آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی با پریمیر

پریمیر یک برنامه جامع تدوین ویدئو و عکس است که می توانید با کمک آن به ساخت تیزرهای تبلیغاتی خود اقدام کنید. اما یک تفاوت اساسی پریمیر با دیگر برنامه هایی که تا کنون شناخته اید این است که برنامه پریمیر یک برنامه حرفه ای است که نیاز به آموزش دارد. دیدن آموزش های لازم برای ساخت تیزر تبلیغاتی با پریمیر بسیار ضروری است. پریمیر زیرمجموعه شرکت ادوبی است و با امکانات بالایی که دارد شما را از هرگونه ویرایش متفاوت نسبت به پروژه خود بی نیاز می کند. برای کار با پریمیر نیاز است که خلاقیت داشته باشید و بدانید که با یادگیری آموزش های این برنامه نه تنها تدوین بسیار حرفه ای خواهید داشت بلکه دیگر نیازهای ساخت یک تیزر تبلیغاتی خلاقانه را در اختیار خواهید داشت. (آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی با پریمیر)

آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی با فتوشاپ

وقتی صحبت از فتوشاپ و این برنامه بسیار مشهور و پرطرفدار می شود همه فکر می کنند که فتوشاپ در مورد صرفا طراحی گرافیکی کاربرد دارد ولی در واقع فتوشاپ یکی از پرکاربرد ترین برنامه ها در زمینه ادیت ویدئو و عکس است. برنامه فتوشاپ را با کمی صرف زمان و یادگیری میتوان به عنوان یک ابزار بسیار مهم در ساخت تیزر تبلیغاتی به حساب آورد. (آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی با فتوشاپ)

نرم افزار ساخت تیزر تبلیغاتی

ساخت تیزرهای تبلیغاتی انواع مختلفی دارد اما هرجور و هر گونه ای از تیزرتبلیغاتی برای ساخته شدن نیاز به به نرم افزارهای ویژه تدوین و ساخت تیزر تبلیغاتی دارد. شاید تصمیم شما این باشد که صرفا با گوشی موبایل فیلمبرداری کنید یا از تصاویر آرشیوی برای کارتان استفاده کنید اما در نهایت به نرم افزار ی برای ساخت تیزر تبلیغاتی نیاز دارید. (نرم افزار ساخت تیزر)

همه چیز درباره آموزش ساخت تیزر تبلیغاتی

قصد دارید یک تیزر تبلیغاتی حرفه ای و کار آمد بسازید؟ بدون تردید ساخت یک تیزر کارآمد و جذاب، اثر مستقیم بر افزایش فروش محصولات یا خدمات و معرفی شما به مخاطبیت و مشتریان دارد. در گذشته های نه چندان دور تبلیغات به صورت سنتی انجام می شد و تاثیر زیادی بر جامعه گسترده مردم نداشت. اما این دوران باتوجه به پیشرفت های تکنولوژی و افزایش کم نظیر سرعت اینترنت در سال های گذشته، تیزر های تبلیغاتی به یکی از اصلی ترین راه های تولید محتوای برند و معرفی کسب و کار مورد نظر بدل گشته اند. ویدئوی تبلیغاتی برای مصرف کننده ایجاد انگیزه می کند و به او حس جستجوگری و کنجکاوی می دهد تا برای کسب اطلاعات بیشتر درباره محصول و شرکت و برند تلاش کند و درنهایت این جستجوگری باعث ثبت سفارش و فروش محصولات مورد نظر شما می شود.

تیزر تبلیغاتی چیست؟

تیزر تبلیغاتی انواع مختلفی دارد که در ادامه به آن می پردازیم اما بطور کلی هرگونه ویدئو که بصورت تصویربرداری یا غیرتصویربرداری در جهت تبلیغ یک محصول خدمت یا برند تهیه شود را می توان تیزر تبلیغاتی دانست. در دنیای دیجیتال شده امروز به دلیل تنوع رسانه ارتباطی، تبلیغات و تیزرهای تبلیغاتی هم گسترده تر و متنوع تر شده و فراوانی پیدا کرده اند و به انواع گونه های مختلفی تقسیم می شود. انواعی مانند تبلیغات تلویزیونی، تبلیغات رادیویی، تبلیغات بیلبوردهای جاده ای و شهری و تیزرهای تبلیغاتی. بدین منظور در ابتدا انواع تیزر تبلیغاتی را از منظر فرم خروجی بررسی می کنیم. (تیزر چیست؟)

 انواع تیزر تبلیغاتی

تیزر رئال یا ویدئوی: تیزرهای رئال به صورت واقعی و بر مبنای فیلمبرداری از محصول یا فیلمبرداری برای معرفی یک خدمت ساخته می شود. روند ساخت تیزر رئال به این صورت است که ابتدا، سناریوی تیزر نوشته می شود، مرحله بعد از محصولات فیلمبرداری می شود و در نهایت این فیلم های ضبط شده که به آن راش خام می گوییم توسط تدوینگر تیزر ادیت و تیزر تبلیغاتی برای ارائه آماده می شود.

در مطلب انواع تیزر تبلیغاتی میتوانید اطلاعات بیشتری بدست آورید.

تیزر موشن گرافیک: در این نوع تیزر که بصورت مجازی روی می دهد و بر اساس فیلمبرداری با دوربین واقعی صورت نمی گیرد، طراحی و تولید یک تیزر تبلیغاتی با استفاه از نرم افزارهای ساخت موشن گرافی انجام می گیرد. موشن گرافی خود به انواع مختلفی تقسیم می شود و مشتریان ساخت تیزر تبلیغاتی می توانند از میان انواع آن انتخاب کنند.

تیزر تبلیغاتی انیمیشن: این نوع تیزر در مدل های دو بعدی و دو و نیم بعدی و سه بعدی تقسیم می شوند که معمولا در شبکه های تلویزیونی و برای برندهایی کاربرد دارند که اولا هزینه تبلیغاتی بالایی را می توانند بپردازند و دوما به پرداخت فانتزی محصول خود علاقه دارند. انیمیشن از مدل تیزرهای تبلیغاتی گران است.

تیزرهای استاپ موشن: استاپ موشن فرمی از تیزر است که از تدوین کردن مجموعه زیاد عکس ها تولید می شود. تولید استاپ موشن کاری بسیار هنری و خلاقه است و زمان زیادی می برد. ساخت استاپ موشن به این صورت است که  جای دوربین باید ثابت نگه داشته شود و اشیا را در هر فریم حرکت دهیم و سپس عکاسی انجام شود. در نهایت در تدوین عکس ها به هم چسبانده می شود و با ترکیب افکت های صوتی و گرافیکی یک تیزر تبلیغاتی متفاوت خلق می شود.

تیزر تلفیقی: به ترکیب تیزرهای رئال و ساخته شده با راش های تصویری و موشن گرافیک، تیزر تلفیقی می گویند. در تیزرهای تلفیقی، یک بخش یا بهتر است بگوییم بخش عمده تیزر فیلمبرداری است و بخش های دیگر با نرم افزار های گرافیکی و موشن گرافیک و غیره ساخته می شود.

در ساخت تیزر تبلیغاتی به چه نکاتی توجه کنیم؟

یکی از مهمترین عوامل در ارائه کردن سوژه تبلیغاتی خلاقیت، طرح و نوآوری است. درواقع چیزی که باعث متفاوت شدن یک تیزر تبلیغاتی خواهد شد، خلاق بودن سوژه و چگونگی ساخت تیزر به صورتی است که برای مخاطب جالب توجه باشد و وی را به این فکر و اندیشه وا دارد و یا به رفع یکی از چالش هایش امیدوار بسازد. لطفا به این نکته ها توجه فرمایید که اگر موضوع تیزر شما تکرار مکررات و کپی از دیگر تبلیغات ساخته شده باشد، یا زمان آن از حد استاندارد بیشتر باشد نتیجه خوبی نخواهد داد.

تحقیقات و تجارب گذشته نشان داده است که اگر زمان خروجی تبلیغات شما از 1 الی 2 دقیقه بیشتر شود باعث کم شدن بیننده بصورت جدی می شود. پس این نکته را در نظر بگیرید که حتما تیزر نهایی کوتاه باشد. همچنین یکی از نکات خیلی مهم در جذاب شدن تیزر تبلیغاتی این است که باید سعی کنید شروع ویدیوی تبلیغاتی بسیار جذاب باشد در غیر اینصورت مخاطب با دیدن کلیپ شما برای دیدن تا پایان کلیپ شما ترغیب نخواهد شد. علت این مسئله گسترده بودن تبلیغات در دنیای دیجیتال شده امروزی است که باعث می شود مردم حق انتخاب داشته باشند و تنها به دنبال بهترین ها باشند.

مورد دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که در برخی موارد اضافه کردن یک محتوای مبهم یا سوال برانگیز به تیزرتان باعث این می شود که ذهن بیننده شما در گیر شود و علاقه مند شود که حتی چند بار تبلیغ شما را نگاه کند تا از رمز و راز  و چرایی ابهام نهفته در تیزر تبلیغاتی  باخبر شود. همچنین شما می توانید تیزرتان وقتی که ساخته شد برای پخش آن از شبکه های اجتماعی مختلف کمک بگیرید. بطور کلی پخش تیزر تبلیغاتی خود دنیای بزرگ و پیچیده ای دارد که اگر درست اقدام به پخش تیزر خود کنید قطعا نتایج بهتری خواهید گرفت. مهمترین مسئله در پخش تیزر تبلیغاتی ایجاد تعامل بالاتر با مخاطبین هدف است که با برنامه ریزی درست این مهم محقق خواهد شد.

مراحل اصلی تولید یک ویدیو تیزر تبلیغاتی

پیش تولید تیزر: یعنی در مرحله اول برای کسب اطلاعات از سفارش دهنده ی تیزر با مدیر عامل و کارشناسان شرکت صحبت خواهید داشت تا به سناریوی مناسب برسید بعد از آن بازدید از لوکیشن ها و دیدن محصولات مورد نظر برای تیزر تبلیغاتی آغاز می شود. همزمان طراحی و نگارش سناریو از طرف سازنده ی تیزر کامل می شود و گروه سازنده تیزر تبلیغاتی بسته به نیاز ویدئو قرارهای لازم را میگذارند.

تولید تیزر: تمام برنامه هایی که بصورت اصولی و مکتوب در مرحله ی پیش تولید در نظر گرفته ایم باید در مرحله ی تولید تیزر به بهترین شکل ممکن اجرا کنیم. مرحله تولید تیزر یعنی روز فیلمبرداری و اجرای بی کم و کاست سناریو. در این مرحله نقش کارگردان تیزر تبلیغاتی بسیار پررنگ است و در واقع مسئولیت کیفیت خروجی کار در این روز با کارگردان است.

پس تولید تیزر: وقتی که کار تولید و فیلمبرداری تیزر به پایان می رسد، حالا زمان شروع به تدوین تیزر و در کنارش انجام ههمه کارهایی است که تیزر نهایی شما را به خروجی مورد نظر می رساند. این کارها ضمن تدوین انجام می شود کارهایی مانند جلوه های ویژه بصری، اصلاح رنگ و نور مورد نظر تیزر، اصلاح قاب بندی ها و صداگذاری تیزر. این مرحله یعنی پس تولید بسیار اهمیت دارد چون می توان اشتباهاتی که در مراحل قبلی پیش آمده را جبران کنیم. (مراحل ساخت تیزر تبلیغاتی)

مزیت‌های ساخت تیزر تبلیغاتی

اگر یک تیزر تبلیغاتی با شرایط و کیفیتی که در قبل به آن اشاره کردیم ساخته شود و موارد مهم پخش را در نظر بگیریم، به میزان قابل توجهی در جستجوي محصول یا خدمت مورد نظر شما در هنگام خرید تاثیرگذار اسـت. در واقع آشنایی خریدار با نام محصول به طور غریزی بر خرید آن محصول موثر است. همچنـین تجربه های اخیر تبلیغاتی حـاکی از وجود یک رابطه مستقیم بین زمان های پخش آگهی بخصوص در میان برنامه هاي پربیننده، تکرار آگهی ها، استفاده از جاذبه هاي تبلیغاتی، موسیقی جذاب پخش شده در بک گراند و وجود طنز مناسب در تبلیغ، با جلب توجه و تاثیرپذیري بر مخاطبان می باشد.

پس یک بار با هم مرور کنیم که یک تیزر تبلیغاتی اثربخش چه نتایجی را به دنبال خواهد داشت.

اولین نکته معرفی برند شما به صورت اصولی در نزد مخاطبین است که در این مرحله حس آشنایی و صمیمیت بین مخاطب و کالا ایجاد میشود و احساس ذهنی برند در مخاطب ایجاد می شود. همچنین ماندگاری و اثر گذاری تبلیغات در قالب فیلم می تواند ایجاد حس اعتماد مشتری را بیشتر کند زیرا مشتری با دیدن دقیق یک محصول می تواند اعتماد بیشتری را جلب کند. اگر امکان اشتراک‌گذاری تیزر در رسانه های مختلف و مدیاهای ارتباطی فراگیر میسر شود قطعا این امر به افزایش فروش محصول در کنار افزایش تعامل بیشتر و در نهایت تبدیل شدن مخاطب عادی به مشتری را در بر خواهد داشت.

 

Rate this post